250.000$ GAYRİMENKUL YATIRIMI İLE
TÜRK VATANDAŞLIĞI

250.000$ lık gayrimenkul yatırımı yapan yabancı uyruklu kişiler beklemeden Türkiye’de vatandaşlık alabilirler.

Bunun için satın alınacak gayrimenkulü üç yıl boyunca satmamayı taahhüt etmek yeterlidir. Yabancı Yatırımcının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da vatandaşlık hakkından yararlanabilir.

Arizon Yapı,  yabancı yatırımcılara Türkiye’de ikamet izni alımından çalışma izni alımına, yabancı sermayeli şirket kuruluşundan  vatandaşlık işlemlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

Gayrimenkul yatırımı yaparak Türk Vatandaşlığı  almak için  uzman desteği almanız önemlidir.

Gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye’de vatandaşlık almak için tapunun devir aşamasından başlamak üzere alınacak gayrimenkulün değer tespitine, ikamet izni alımından  vatandaşlık başvurusunun yapılmasına ve sonrasında vatandaşlık alımına kadar resmi dairelerdeki tüm işlemler titizlikle takip edilmeli  kanunlara ve yönetmeliklere  uygun olmalıdır.

Ev alana vatandaşlık

Türk Vatandaşlığı için Gereklilikler

Türkiye’de Vatandaşlık Nasıl Alınır

19.09.2018 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan karar ile Türk Vatandaşlığına geçiş sürecindeki mali ve yatırım bedelleri düşürüldü. Türkiye’de en az 250.000 USD değerinde gayrimenkul alan yabancılar doğrudan Türk Vatandaşı olabilecekler.

Soru: Türk vatandaşlığına başvuru süreci nasıl işliyor?
Cevap: En az 250.000 USD üzerinde gayrimenkul satın alıp, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvuruyla Türk Vatandaşlığı talebiniz işleme koyulur. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, satılan gayrimenkullerin en az 250.000 USD değerinde olduğunu kontrol eder. Tapu Müdürlüğü, vatandaşlık için 3 ila 7 gün arasında onay verir. Başvurunuz onaylanır onaylanmaz randevu almadan ikamet izni için Göçmenlik Bürosu’na başvuruda bulunuruz. Göçmenlik Bürosu’nun onayından sonra, yine aynı gün içinde onay kağıdı ve ikamet izni ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne başvururuz. Tapu başvurusundan sonraki tüm bu süreç İstanbul ve Ankara’da yer alan Vatandaşlık Bilgilendirme Ofislerinde takip edilmektedir. Başvurunuz 46 ila 60 gün arasında sonuçlanır.

SORU – CEVAP

S: Ailem de Türk Vatandaşı olabilir mi?

C: Evet. Siz, eşiniz ve 18 yaşın altındaki tüm çocuklarınız Türk vatandaşı olabilir.

S: USD ve TL kurlarını nasıl hesaplamalıyım?

C: TKGM, taşınmazın USD cinsinden değerini, işlemin yapıldığı tarihteki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının efektif satış kuru üzerinden hesaplar.

S: Kira garantili ticari bir mülk satın alarak Türk Vatandaşlığı alabilir miyim?

C: Toplam değeri 250.000 USD fazla olan istediğiniz gayrimenkulü satın alabilirsiniz.

S: Vatandaşlık işlemleri ne kadar sürede sonuçlandırılır?

C: Vatandaşlık başvurularında aranılan belgelerin eksiksiz olması durumunda 45 ila 60 gün içerisinde işlem tamamlanmaktadır. Hükümet bu zamanı azaltmak için özel ofisler açtı.

S: Tüm şartları yerine getirdiğimde kesin olarak vatandaşlık alacak mıyım?

C: Vatandaşlık onayı süreci, ulusal güvenlik için bir tehdit oluşturmadığınızın, ulusal güvenlik arşivleri aracılığıyla doğrulanması ve kesinleşmesiyle bağlantılıdır.

S: Türk Vatandaşı olduğumda mevcut olan vatandaşlığımdan feragat etmek zorunda mıyım?

C: Hayır, kendi devlet yönetmeliğinize bağlı olarak Türk yasaları ikili veya çoklu vatandaşlığa izin veriyor.

S: Türkiye’ye gelmek için zamanım yok. Türk Vatandaşlığını nasıl alabilirim?

C: Arizon Yapı’ya vekalet verdiğiniz takdirde baştan sona kadar tüm süreçleri takip edebiliriz.

S: Bir tapu için kaç kişi başvuru yapabilir?

C: Sadece bir kişi ve birinci dereceden yakınları (eşi ve 18 yaş altı çocukları) vatandaşlık alabilir.

S: Vatandaşlık süreci 2 ay sürebilir. Bu süreç içinde oturma izni alabilir miyim?

C: Başvurunuz onaylanır onaylanmaz size ve 1. derece aile bireylerinize herhangi bir bekleme süresi olmadan aynı gün içinde oturma izni verilir. (No:6458/31-J)

S: 250.000 USD sınırına ulaşmak için birden fazla gayrimenkul alabilir miyim?

C: Toplam değeri en az 250.000 USD olacak şekilde birden fazla gayrimenkul satın alabilirsiniz. Fakat hepsi için aynı anda başvurmalısınız. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü beyan edilen değerler 250.000 Doların üzerindeyse vatandaşlık başvurularını kabul eder.

S: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sorumluluğu nedir?

C: Gayrimenkulün tapuda beyan edilen değeri 250.000 USD’nin üzerinde olup olmadığını Gayrimenkul Değerleme uzmanları doğrular. Bakanlık “satılamaz şerhi tesisini” TKGM’den talep eder. Satın aldığınız gayrimenkullerin ödemesi banka havalesi ile mülk sahibine yapılmalıdır.

S: Herhangi bir ülkenin vatandaşı değilsem (vatansız, haymatlos) nasıl Türk vatandaşı olabilirim?

C: Vatansızlığınızı kanıtlayan bir belge (Birleşmiş Milletler tarafından verilen seyahat belgesi) ile en az 250.000 USD değere sahip bir mülk satın aldığınızda Türk vatandaşlığına başvuru yapabilirsiniz

Arizon Yapı size güvence veriyor

Arizon Yapı, vatandaşlık için satın aldığınız her mülkte hem en iyi fiyat garantisi hem de mülkle eşdeğer ekspertiz hizmeti sunuyor. Müşteri odaklı yaklaşımımızla daima mükemmelliği ve sıfır hata ile çalışmayı hedefliyoruz. İşimizde en iyisini sunmaya hazırız.

Birikimlerinizi katlayarak değerlendirin.

Bize Yazın

Yatırım planınızdan bahsedin yada sadece numaranızı bırakın sizi arayalım.

Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
Fill out this field
27 + 4 = ?
Robot olmadığınızı kanıtlayın.
Enter the equation result to proceed
You need to agree with the terms to proceed
Menü